• Menu
  • Menu

Nabídka vycházek (nejen) po Praze

Kromě cestovatelských promítání a vědecko-populárních přednášek nabízím také možnost objednání soukromých (i firemních) vycházek nejen po Praze, jelikož jsem licencovaný průvodce Cestovního ruchu a průvodce Prahou. Pokud vás nějaké téma zaujme, neváhejte mě kontaktovat.

Dále naleznete krátké anotace jednotlivých vycházek:

Nejen za měřením času do pražského Klementina

Bývalá jezuitská kolej Klementinum, po Pražském hradě druhý největší komplex v Praze, bylo vždy živým centrem vzdělanosti a kultury. Navštívíme Astronomickou věž včetně Meridiánové síně, kde si řekneme více k historickým měřícím přístrojům, a nahlédneme také do Barokní knihovny.

Praha vědecká I.

Praha byla v mnoha dějinných obdobích centrem vzdělanosti. Mnozí učenci zde vytvářeli svá životní díla či formovali vědecké a kulturní prostředí své doby. Johannes Kepler sepisuje v Praze první dva zákony o pohybu planet. Během 18. až 20. století působily osobnosti pokládající základy moderní fyziky. V průběhu této vycházky půjdeme po místech významných průkopníků své doby na Hradčanech a Malé Straně.

Praha vědecká II.

Praha se již od dob Karla IV. stala jevištěm vědy. V průběhu této vycházky půjdeme po místech spojených s významnými vědci a učenci své doby, kteří působili či bydleli na Starém Městě pražském. Mnozí tu učinili své základní objevy a jiní zde našli inspiraci pro svá vědecká díla. Připomeňme si jména velikánů jako byli Bernard Bolzano, Albert Einstein, Christian Doppler, Ernst Mach, Giordano Bruno a mnoho dalších.

Praha vědecká III.

Anotace

Klasické vycházky po Starém Městě, Malé Straně, Hradčanech včetně Pražského hradu a Novém Městě

Začátek, délka a přesné téma se upravuje dle požadavků klienta.