• Menu
  • Menu

Nabídka vycházek (nejen) po Praze

Kromě cestovatelských promítání a vědecko-populárních přednášek nabízím také možnost objednání soukromých (i firemních) vycházek nejen po Praze, jelikož jsem licencovaný průvodce Cestovního ruchu a průvodce Prahou. Pokud vás nějaké téma zaujme, neváhejte mě kontaktovat.

Dále naleznete krátké anotace jednotlivých vycházek:

Nejen za měřením času do pražského Klementina

Bývalá jezuitská kolej Klementinum, po Pražském hradě druhý největší komplex v Praze, bylo vždy živým centrem vzdělanosti a kultury. Navštívíme Astronomickou věž včetně Meridiánové síně, kde si řekneme více k historickým měřícím přístrojům, a nahlédneme také do Barokní knihovny.

Po stopách Keplera a Braheho

Tycho Brahe byl skvělý pozorovatel, naproti tomu Johannes Kepler nadaný teoretik. I přes krátkou spolupráci dokázali ovlivnit vědecký svět. Odkud Brahe prováděl svá první pozorování? Jak začala spolupráce s Keplerem? Kde Kepler v Praze bydlel? Vydejme se po stopách těchto dvou významných učenců doby císaře Rudolfa II., kteří dali vesmíru řád.

Kudy chodil Johannes Kepler Prahou

Zaměříme se na život a pobyt v Praze excelentního matematika a vědce Johanna Keplera. Kde bydlel na Starém Městě a kde sepsal první dva slavné zákony pohybu planet kolem Slunce? Kde jsou v Praze pochováni jeho syn a manželka? A jak to bylo s jeho slavnými horoskopy? Zažijme atmosféru rudolfínské doby ve společnosti jedné z největších vědeckých osobností, která v Praze působila.

Hvězdám na dosah

Při večerní prohlídce Petřínské rozhledny si vychutnáme krásný výhled na panoráma nasvětleného města. Z rozhledny se vydáme do Štefánikovy hvězdárny, kde shlédneme pořad 5 planet a vysvětlíme si, jak mohli Brahe a Kepler pozorovat oblohu bez dalekohledů. Na závěr se velkým dalekohledem podíváme na měsíc v první čtvrti, kdy vynikne jeho plastičnost. Pojďme společně pootevřít okno do vesmíru.

Návštěva Asie na okraji Prahy

Poznejme zblízka vietnamskou tržnici SAPA plnou exotických potravin. Chcete vědět, jak funguje tržnice, kdo a proč tam chodí, co naleznete v kulturním centru, jak Vietnamci podnikají či odkud dováží zboží? Pojďte s námi navštívit kousek Asie v Praze, kde se seznámíme s vietnamskými tradicemi, kulturou a jejich životem. Akce je průvodcovaná společně s členkou vietnamské komunity znalou místních poměrů.

Praha vědecká I.

Praha byla v mnoha dějinných obdobích centrem vzdělanosti. Mnozí učenci zde vytvářeli svá životní díla či formovali vědecké a kulturní prostředí své doby. Johannes Kepler sepisuje v Praze první dva zákony o pohybu planet. Během 18. až 20. století působily osobnosti pokládající základy moderní fyziky. V průběhu této vycházky půjdeme po místech významných průkopníků své doby na Hradčanech a Malé Straně.

Praha vědecká II.

Praha se již od dob Karla IV. stala jevištěm vědy. V průběhu této vycházky půjdeme po místech spojených s významnými vědci a učenci své doby, kteří působili či bydleli na Starém Městě pražském. Mnozí tu učinili své základní objevy a jiní zde našli inspiraci pro svá vědecká díla. Připomeňme si jména velikánů jako byli Bernard Bolzano, Albert Einstein, Christian Doppler, Ernst Mach, Giordano Bruno a mnoho dalších.

Praha vědecká III.

připravuje se….

Kudy vedly koleje a už (ne)vedou

Pojďme se projít po místech kudy jezdila „pražská koňka“ či kde se nacházely první semafory v Praze. Jak to bylo s blokovými pokutami, proč už nám nejezdí tramvaje Na Příkopech, Celetnou či na Staroměstském náměstí nebo co byla „ponorka“ a „kačena“. Přiblížíme si, jak vypadala dříve tramvajová doprava na Starém a Novém Městě.

Klasické vycházky po Starém Městě, Malé Straně, Hradčanech včetně Pražského hradu a Novém Městě

Začátek, délka a přesné téma se upravuje dle požadavků klienta.