• Menu
  • Menu

Cestovatelská promítání

     Všechny přednášky vycházejí z vlastních více či méně dobrodružných cest. Jelikož rád o cestování vyprávím a sdílím zajímavé i důležité informace, vytvořil jsem několik fotografických show. Moje cesty mají být ukázkou, že cestování není v dnešní době drahé. Nabité zkušenosti a zážitky tak mohou být krásným příkladem nebo motivací pro ostatní, kteří se někdy bojí vyjet dále než po Evropě. Na cestách se snažím setkávat co nejvíce s místními lidmi a původními kmeny a pochopit jejich kultury, které musíme chránit. Nejen o tom jsou cestovatelské přednášky… Pokud vás nějaké téma zaujme, neváhejte mě kontaktovat.

Dále naleznete krátké anotace jednotlivých promítání:

S batohem na 6 dílech světa

Již během střední školy jsem začal intenzivně a hlavně levně cestovat. Od té doby jsem nashromáždil spousty zážitků a nádherných míst z více než 85 zemí světa. Společně tedy navštívíme rozmanitá místa v Africe, Asii, Evropě, Severní a Jižní Americe, Austrálii a Oceánii. Plovoucí vesnice v Kambodži, mayská ztracená města v Americe, buddhistický festival na Srí Lance, tanečnice samby v Brazílii, Ďáblův chřtán v Argentině, potomci Lovců lebek na Borneu či kanibalů na Fidži, hypermoderní centra v Singapuru, úchvatná zákoutí Pyrenejských hor, kláštery na skalách v Řecku či Velká africká pětka v jižní Africe. Jaké to je vyměňovat pneumatiky, když za keřem mohou číhat lvi, jízda v otevřeném vlaku na posledním schodu nad propastmi, jak se kupuje celý autobus, být okraden samotnými policisty, pobíhat s klokany, plavat se žraloky či potkat Rudého Khméra. To a mnohem více uvidíte na promítání s názvem S batohem na 6 dílech světa. Nebude chybět ani výběr ze světové street food a dalších lokálních často i netradičních specialit.

Lze vytvořit promítání pouze o street food doplněné místními fotografiemi.

Roadtrip národními parky západu USA

Národní parky jsou americkými klenoty, které vzbuzují úctu a úžas. Okouzlující vodopády, gejzíry, ledovcová jezera, velikáni mezi stromy, velkolepé kaňony, pískovcové jehlany, stolové hory, malebné řeky, monumentální skalní stěny, skalní města… Projedeme celkem 14 národních parků, mezi nimiž nebudou chybět velikáni jako Yellowstone, Grand Canyon, Yosemite, Sequoia, Death Valley, Arches a další. Kromě přírodních krás navštívíme filmová studia v Hollywoodu, kasina v Las Vegas, mormony v Salt Lake City a svého času nejtvrdší vězení na světě Alcatraz či slavný Golden Gate bridge v San Franciscu. To vše a mnohem více nabídne západ Spojených států amerických.

Kde Mayové zanechali stopy – tajemství Guatemaly, Belize, Hondurasu a Salvadoru

Připravte se na jedinečnou cestu střední Amerikou, která vás zavede do srdce mayské civilizace a přírodních krás čtyř fascinujících zemí – Guatemaly, Belize, Hondurasu a Salvadoru. Navštívíme ikonické mayské památky, počínaje majestátním Tikalem, jedním z největších mayských měst, až po El Mirador, kam poletíme vrtulníkem a na závěr si vylezeme na největší pyramidu světa La Dante dosahující výšky neuvěřitelných 172 m. V Salvadoru nás čekají „mayské Pompeje“, dokonale zachované ruiny pohřbené sopečným popelem. Prozkoumáme také sopečnou oblast Guatemaly, archeologickou lokalitu Copán v Hondurasu či zjistíme, jak se dostali Mennonité do Belize.

Uganda a Tanzanie – ráj zvířat

Zelená perla Afriky, jak místní nazývají Ugandu, nabízí možnost setkat se s největšími primáty světě z oka do oka. Čas strávený s gorilami horskými je nezapomenutelným zážitkem na celý život. Kromě goril podnikneme i méně náročný trek za šimpanzi v lese Kalinzu. Národní park královny Alžběty nebo kanál Kazinga zase nabízí nepřeberné možnosti pro milovníky různých druhů zvířat. Aby nebylo safari málo, přesuneme se do Tanzanie. Dojedeme až na samotný sever proslulého parku Serengeti, kde každý rok přebíhají tisícihlavá stáda pakoňů řeku Mara. Shlédneme do „zahrady ráje“, jak bývá někdy označován kráter Ngorongoro, a navštívíme “sloní ráj” v Tarangire. Nezapomeneme ani na život Masajů, mistry kováře z kmene Datoga a vyrazíme na lov s muži kmene Hadzabe.

Irák – břehy bájného Eufratu a Tigridu

Irák, donedávna nepřístupnou zemi, můžeme určitě nazvat kolébkou civilizace. Oblast starověké Mezopotámie nás zavede do říší Sumeru, Akkadu, Babylonu či Asýrie. Ve městech Ur, Uruk, Babylon a Nippur se přeneseme na samotné počátky dějin lidstva. Zavítáme na jedny z nejsvatějších míst šíitského islámu do hrobek v Karbalá, Nadžáfu či Samarře a zažijeme i ruch druhého největšího arabského města na světě Bagdádu, který v historii tvořil důležitou obchodní křižovatku mezi Evropou, Indií a Persií. Na závěr cesty se vydáme do Iráckého Kurdistánu, kde najednou nalezneme zelené hory se zasněženými vrcholky. Oproti vyprahlé irácké krajině plné odpadků, všeobecného chaosu a zmaru, si zde najednou připadáme jako v jiném světě.

Írán – putování pohádkovou Persií

Írán je zemí, která vždy dokáže vzbudit emoce. Avšak není zdaleka tak nebezpečný, jak si lidé mnohdy myslí. Kdo se tam rozhodne vypravit, bude dlouho vzpomínat na místní obyvatele, jídlo a unikátní památky, starověké i moderní. Vydáme se na dlouhou cestu od afghánských hranic, přes Perský záliv až do Teheránu. Při návštěvě Persepole, Shirazu, Isfahanu či Kashanu si budeme připadat jako v některé z pohádek Tisíce a jedné noci. Jenže Írán není Arábie, ale Persie! Objevme tedy společně orientální tajemství země kudy vedla Hedvábná stezka.

Sýrie – tragický osud země na Hedvábné stezce (opakované návštěvy)

Z hojně navštěvované a turisty velmi oblíbené země se v důsledku válek stalo opuštěné místo bez zahraničních turistů. Do nedávna se do země odvážili jen ti nejostřílenější cestovatelé. Jak je tomu nyní? Vyvrátíme mnoho negativních předsudků o zemi? Vyprávění o Sýrii nabídne kromě setkání s místními také monumentální památky jak z dob Řeků a Římanů tak i z doby Sumeru, Asýrie, Babylónie a raného křesťanství spojeného přímo s Ježíšem Kristem. Damašek, hlavní a zároveň největší město Sýrie, bývá dokonce pokládán za nejstarší nepřetržitě osídlené město na světě. Navštívíme společně většinu památek zařazených na seznam UNESCO – Damašek, Palmýra, Aleppo, Maaloula, Hama, křižácký hrad Craque des Chevaliers či amfiteátr v Bosře. Přijďte se přesvědčit, že není důvod se obávat návštěvy této pohostinné země a jejích obyvatel.

10 000 km napříč pěti státy jižní Afriky

Společně zaletíme na “černý kontinent” do pěti zemí jižní Afriky Jihoafrické republiky, Namibie, Botswany, Zimbabwe a Zambie. Zvu vás na procházku po pouštích, solných pláních a savanách, kde divoká zvířata ještě nemají strach z lidí a chovají se naprosto přirozeně. Nebude chybět Velká pětka (sloni, nosorožci, lvi, buvoli a leopardi) a samozřejmě i další africká zvířata (žirafy, hroši, pakoni, zebry, paviáni, damani a spousty dalších). Navštívíme Damary stále mluvící svými mlaskavým jazykem, tradiční vesnici kmene Himba a projedeme se na kmeni mokoro deltou řeky Okawango. Nebudou chybět pohledy ze zimbabwské i zambijské strany na “kouř, který hřmí”, neboli Viktoriiny vodopády. Cesta však nebyla bez drobných škrábanců, takže výměna 4 pneumatik za 3 dny, koupě 4 úplně nových, oprava utržené duální baterky, ruční brzdy a nefunkčních světel, ulomený klič od zámku, prodřený přívodní kabel do palubní desky a mnoho dalších eskapád během měsíčního putování divočinou.

Tematicky se jedná o JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe a Zambie. Lze vytvořit promítání pouze o Namibii.

Kambodža – země starobylých chrámů a prolité krve

Starobylé chrámy v Ankoru si rozhodně zaslouží delší zastavení. Samozřejmě se podíváme i do typické plovoucí vesnice na jezeře Tonle Sap. Daleko na severu na kambodžsko-laosko-vietnamských hranicích zaskočíme na návštěvu k horským Khmérům, kteří stále žijí tradičním způsobem. Hlavní město Phnompenh oslní zlatem na královském paláci, ale zarmoutí bídou místních obyvatel. Tomu sekundují místa spojená s krutým řáděním Rudých Khmérů v čele s Pol Potem. Zajímavostí bude vyprávění o kambodžském králi, který jako jediný vladař na světě hovoří plynně česky. Zazní i unikátní hudební skladby složené otce nynějšího panovníka. Nebude chybět ani opuštěný ostrov a úchvatné pobřeží s bílým pískem na plážích.

Borneo – od Lovců lebek až po právo Šaría

Jeden den se potápět s exotickými rybičkami a druhý den zdolat čtyřtisícovou horu. Jak spojit zdánlivě nespojitelné během jedné cesty? Jet na Borneo! Podíváme se společně do největších jeskyní světa hluboko v džunglích a za divokými orangutany do panenské přírody. Projdeme se po stopách Lovců lebek a dostaneme se až do vesnice jejich potomků. Zastavíme se také v Bruneji, zemi zlatých paláců s extrémním kontrastem k životnímu stylu obyčejných obyvatel. Zbude-li čas, zaletíme i na malou ochutnávku nedalekého Singapuru, kde jsme zakončili naše měsíční putování. (kromě Bornea, také Brunej, Singapur, kousek Thajska a pevninské Malajsie)

Srí Lanka – ostrov slonů a čaje

Zaleťme společně do jižní Asie na ostrov voňavého čaje a svébytné kultury Sinhálců a Tamilů, kde se na mnohých místech zastavil čas. Nebudou chybět posvátná místa buddhistů, hinduistů i křesťanů, národní parky na souši i v oceánu a nezbytná divoká zvířata v čele s největšími suchozemskými savci, slony. Navštívíme 7 z 8 kulturních a přírodních památek, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Prostor bude i pro nezapomenutelné zážitky z místní dopravy, ať už vlaky, autobusy či tuktuky. A nakonec zavítáme na největší buddhistický svátek světa Esala Perahera, kde v průvodu pochoduje několik desítek nazdobených slonů a téměř 5000 tanečníků.

Z Ďáblova chřtánu za tanečnicemi na karneval

Podíváme se nejprve do oblasti trojmezí Brazílie, Argentiny a Paraguaye, zejména na vodopády Iguaçu, které jsou největším systémem vodopádů světa. Nahlédneme přímo do Ďáblova chřtánu a posuneme se na řeku Paraná, kde stojí druhá největší vodní elektrárna světa Itaipú. Nebude chybět ani São Paulo, největší město Brazílie, nejbohatší a největší město Latinské Ameriky a celé jižní polokoule. Nejvíce času strávíme v Rio de Janeiru, cidade maravilhosa!, jak ho nazývají místní. Kromě sochy Krista, Cukrové homole, největší favely Rocinha, pláží Copacabana a Ipanema se zavlníme v rytmu samby na nejslavnějším karnevalu světa přímo na tribunách Sambódromo. Uvidíte více než 6 škol samby a tisíce tanečníků.

Tematicky se jedná o Brazílie, kousek Argentiny a Paraguaye.

6 000 km Mexikem a Guatemalou

Prozkoumat celé Mexiko během jedné cesty je naprosto nemožné. Tato cesta nás tedy zavede na pouhých 6 000 km dlouhý okruh, při kterém navštívíme pulsující samostatné největší město světa Ciudad de México, olmécké, toltécké, aztécké a mayské památky, nádhernou a rozmanitou přírodu státu Chiapas, nekonečné roviny Yucatánského poloostrova či zapomenuté mayské město Tikal hluboko v guatemalských džunglích. Pomalý životní styl s nekončícími fiestami doplní nezapomenutelná kuchyně plná vůní a barev. Prastará koloniální obydlí a kostelíky naznačí, že se zde čas od dob Cortéze místy zastavil. Vše ale vystřídá tvrdá realita válek drogových kartelů a občasné výpady ospalých revolucionářů. V mezoamerice tak není nikdy o zážitky nouze. Hned první den jsem byl okraden a za týden nás okradli dokonce i policisté. Navštivme tedy společně země opeřeného hada a bájného ptáka quetzala.

Lze vytvořit promítání pouze o Mexiku.

Nejkrásnější místa Evropy

Cestování je vášeň, která dokáže člověka uchvátit na celý život. Jelikož mám možnost cestovat od útlého dětství, jsem jím možná trochu posedlý 🙂 Pojďte si poslechnout vyprávění o různých zemích Evropy, kterých jsem navštívil celkem 31. Podíváme se na místa, které i v turistických zemích jako Francie, Španělsko či Itálie bývají opomenuta, a do zemí jako Moldavsko, Andorra či španělská enkláva Ceuta, které zase naopak nepatří na přední příčky turistické návštěvnosti, ačkoliv mají mnoho co nabídnout. Nehledě na množství dobrodružství, kdy roztlačování autobusu ve švýcarských Alpách vám přijde jako zcela normální. Zažili jste téměř 40 °C vysoko v Pyrenejských horách? Jaké to je zneuctít státní budovu neuznaného státu nebo ztratit kolegu v dartmoorských bažinách, krajině psa baskervillského? Dobíhat vlaky v Itálii, které mají poté 4 hodiny zpoždění? Potkat španělskou královskou rodinu či bydlet u britského poslance doma? Přijďte na promítání, kde bude k vidění mnohem více!

Americký sen na východním pobřeží

Kde jinde začít než v New Yorku, symbolu svobody a naděje mnoha imigrantů. Vstřebat jedinečnost města, které nikdy nespí, během jediné cesty je nemožné. Naopak Philadelphie či Washington DC přináší mnohem klidnější atmosféru, kterou občas okoření sám „Donald“. Pojďme se projet regionem Amišů, navštívit výrobu Harley-Davidson, čokoládovnu Hersey, univerzitní města Boston a New Haven, ochutnat humra ve státě Maine, zkusit život Otců poutníků v Plymouthu, nahlédnout pod pokličku čarodějnickým procesům v Salemu a fandit na zápasech NHL či baseballové ligy. Přes hřmící vodní masu Niagarských vodopádů zaskočme také do východní části Kanady, země mnoha superlativů. Dostaneme se přes národní parky a velká města až do ospale vyhlížejícího Tadoussacu na pozorování velryb. Východní pobřeží nelze zakončit jinde než na Floridě, jak říkají místní Sunshine state. Zábavné parky v okolí Orlanda, Kennedyho vesmírné středisko na mysu Canaveral, aligátoři v NP Everglades či Key West, které proslulo nevázaným životním stylem a jistým opovrhováním zbytku USA. Přeci jen je blíže do Havany než do Miami. Pojďte společně prožít americký sen!

Tematicky se jedná o východní pobřeží USA a Kanady. Lze vytvořit promítání pouze o USA či Kanadě.

Od horských goril až na střechu Afriky

Tajemný ostrov Unguja, známý spíše pod nesprávným jménem Zanzibar, se proslavil nejen jako ostrov koření a romantických pláží, ale také jako kruté centrum otrokářství. Z rodiště Freddieho Mercuryho se vydáme na sever Tanzanie do největší neporušené sopečné kaldery na světě Ngorongoro. Z této africké Noemovy archy už není daleko do NP Serengeti, který nabízí úchvatnou podívanou na migraci statisícových stád pakoňů a zeber. Přeskočíme rovník, abychom mohli po několikahodinovém treku vysoko v ugandských horách pohlédnout doslova z očí do očí největším primátům na zemi – gorilám! Nespoutanou krásu divočiny vystřídá nepochopitelná krutost rwandské genocidy, údajně pětkrát horší masakr než holokaust. Celé putování zakončíme výstupem na majestátně se čnící nejvyšší pohoří Afriky – Mount Kilimanjaro, které pomalu ale jistě ztrácí svou sněhovou čepici na vrcholu Kibo.

Tématicky se jedná o Tanzanii, Ugandu a Rwandu.

Lze vytvořit promítání pouze o Tanzanii.

Austrálie – malý kontinent plný velkých překvapení

Vydejme se na 12 000 km dlouhý okruh nejmenším a zároveň nejsušším kontinentem, kde vzdálenosti mezi jednotlivými místy jsou mnohem větší, než byste mohli být zvyklí z jiných zemí. Austrálie, země psů dingo, klokanů, koal, wombatů, ježur, tasmánského čerta, eukalyptu, didgeridoo a bumerangů nabízí fascinující přírodní scenérie, atraktivní podmořský svět a zcela odlišný životní styl protinožců. Z pulzujícího Sydney se vydáme na sever až do nejstaršího pralesa na zemi Daintree NP, odkud zamíříme do rudého středu. Jedné velké pustiny, kde nepotkáte živáčka desítky, stovky či tisíce kilometrů. Nekonečně dlouhé rovné silnice vystřídá zpět obydlené východní pobřeží, kde si mimo jiné vyběhneme na nejvyšší vrchol Mount Kosciuszko. Nebude chybět ani ostrov Tasmánie s pohnutou vězeňskou minulostí a krátká zastávka v tropickém ráji Oceánie na kanibalském souostroví Fidži.

Tematicky se jedná o Austrálii s Tasmánií a Fidži. Lze vytvořit promítání pouze o vybrané části Austrálie.

Kili a Kosciu aneb jak začít Korunu planety

Koruna planety neboli Seven summits označuje 7 nejvyšších hor světa. Pojďme spolu prozkoumat dvě z nich. Na začátek vyběhneme na nejvyšší „kopec“ pevninské Austrálie Mount Kosciuzsko do výšky 2 228 m n. m. Sněžné hory nacházející se ve státě Nový jižní Wales jsou asi jedinou oblastí nejmenšího kontinentu, kde se dá i lyžovat. Z drsné krajiny se přesuneme na nejvyšší vrchol jihovýchodní Asie, malajský vrchol Mount Kinabalu. Jeden den se potápět s exotickými rybičkami a druhý den zdolat čtyřtisícovou horu. Na Borneu snadné! Vše zakončíme výstupem na majestátně se čnící nejvyšší pohoří Afriky – Mount Kilimanjaro, které pomalu ale jistě ztrácí svou sněhovou čepici na vrcholu Kibo. Stanout na vrcholu, jak říkají místní je hakuna matata, ale hlavně dodržujte „pole, pole!“ neboli pomalu, pomalu 😉 Tak vzhůru do hor!

Maroko a Egypt – skvost evropského, afrického a arabského světa

Maroko i Egypt patří k nejpoutavějším oblastem severní Afriky. Prozkoumejme poklady dávných faraonů v zemi, jež byla svědkem vzestupu a pádu nejzáhadnější ze středomořských civilizací. Egypt nabízí velkou rozmanitost a dobrodružství, ať už při návštěvě skalních chrámů, mumií a pokladů ukrytých v hrobkách, plavbě po Nilu či objevování podmořského světa.

Maroko, jakožto nejbližší „orient“ je pro Evropany vzdálený jen necelou hodinu lodí ze Španělska nebo pár hodin letadlem. I přes spojení afrických, arabských a evropských tradic si Maroko zatím uchovává svůj nezaměnitelný půvab pouštní země s typickým pohořím Atlas. Projedeme místa četných harémů, beduínů a válečníků. Nebudou chybět města jako Marakéš, Casablanca nebo Féz. Vydejme se do země s typickou mentalitou lidí a způsobem života, který se nám jeví jako nepochopitelný. Aneb jak říkají místní: „Vy, Evropané máte hodinky, my máme čas!“

Lze připravit pouze Maroko nebo jen Egypt.

Krásy nejbližšího okolí České republiky

Často hledáme exotické destinace, ale přitom úchvatná místa v zahraničí můžeme navštívit takřka za branami naší nádherné vlasti. V době levných autobusů a vlaků je to přeci tak snadné. Jak si udělat prodloužený víkend v Malopolském vojvodství za pár korun? Navštívíme horská jezera, vysokohorské štíty, soutěsky, doly, hrady, zámky, skanzen a mnohem více cestou po alpském Rakousku. Bavorsko a Sasko nejsou jen tradiční vánoční trhy v Norimberku a Drážďanech. Kdo nevylezl na slovenský vrchol Rysy, jako by ani nebyl ve Vysokých Tatrách. V létě, v zimě, stále je co objevovat. Přijďte nasbírat inspiraci na cesty, které můžete již zítra podniknout i Vy!

Tématicky se jedná o Rakousko, Polsko, Slovensko a Německo.

Kouzlo České republiky

Ne každý rok se každému z nás podaří vyrazit někam do zahraničí. Ale nezoufejme i naše vlast nabízí mnoho krásného a tajuplného. Objevme skryté kouzlo nádherných českých památek, které máme všichni na dosah. Některé z nich jsou natolik ceněné, že byly zapsány i na seznam UNESCO. Navštívíme vybrané hrady, zámky, města, přírodní památky nebo hornické lokality napříč naší republikou.

Ukrajinské hranice – blízko a zároveň daleko

Projdeme se společně nádhernými místy, které se nachází kousek od ukrajinských hranic, a zároveň samotnou západní Ukrajinou. Začneme v Krakově, ve městě králů a jednoho draka, vyšplháme na slovenské Tatry, abychom se hned poté ohřáli v maďarských termálech a nakoupili dostatek česneku na ochranu při putování po stopách legendárního hraběte Drákuly. Navštívíme také nejchudší zemi Evropy Moldavsko se samozvanou Podněsterskou republikou, kde pochopíme, proč je situace v této oblasti tak komplikovaná. Důležitou zastávku uděláme na Podkarpatské Rusi.

Rakousko – země hor, země řek… (od ledna 2023)

Je málo zemí, kde najdete tolik historických a kulturních památek a zároveň přírodních krás pohromadě. Rakousko však mezi ně určitě patří. Sídlo habsburské monarchie nabízí honosné zámky, tajuplné hrady, výlety do údolí a na vyhlídky, odkud můžete obdivovat mohutné alpské vrcholy, zalesněná úbočí, půvabné pastviny, divoké vodopády i krásná jezera. Naši sousedé tak mají co nabídnout v zimě a možná ještě více v létě!

Madeira – ostrov květů a vůní

Ostrov věčného jara či stále zelený ostrov lze určitě nazvat rájem pro pěšího turistu. Podnikneme společně výlety podél nejkrásnějších levád (zavlažovacích kanálů), vyšlápneme si na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo či shlédneme z jednoho z nejvyšších a nejimpozantnějších mořských útesů na světě Cabo Girão. Doslova sesvištíme na proutěných sáních po rozpáleném asfaltu z Monte až do metropole Funchal s historickými budovami a strmými uličkami, projdeme se po Santaně s ikonickými domky původních obyvatel, či nasajeme atmosféru malebná rybářské vesnice Câmara de Lobos, kterou si pro její krásu oblíbil sám Winston Churchill. Jak se tedy říká, Madeira není ani tak na koupání, ale rozhodně je na koukání.

Portugalsko – země mořeplavců, vína a azulejos

Starobylé tramvaje, křivolaké uličky s prádlem na šnůrách, monumentální kostely a nové i patinou pokryté kachličky tzv. azulejos na domech. To je typické Portugalsko! Ochutnáme proslulé portské víno, vydáme se do jediného národního parku, pohádkových paláců v Sintře či údolí Coa s pravěkými malbami. Navštívíme několik unikátních klášterních komplexů, univerzitu v Coimbře, provincii Algarve s dramatickým pobřežím a hlavní město Lisabon. Země však nejvíce zbohatla ze zámořských výprav, a tak nebudou chybět místa spojená s nejslavnějšími mořeplavci Vasco da Gamou a Fernão de Magalhãesem. Nelze opomenout ani ostrov věčného jara s úchvatnou přírodou, ostrov Madeira.

Cestovatelský kvíz s promítáním

Přijďte na tak trochu jiný večer, kdy propojíme cestovatelský kvíz s promítáním. Zábavný program, kde si kromě uplatnění svého přehledu a odhadu v pestrých a zábavných cestovatelských tématech promítneme také fotografie, které se do běžných promítání nevejdou. Můžete přijít jako jednotlivci nebo skupina přátel, kteří vytvoří tým (1-4 osoby). Vítěz(ové) si odnesou zajímavé ceny.