• Menu
  • Menu

Kalendář přednášek

Během promítání se snažím předat co nejvíce inspirací a informací, které mohou posloužit pro vlastní cestování. Navštěvujeme města, přírodu, více či méně známé památky, místní kultury a zejména lokální jídlo!

 

Načítám Akce

« Všechny Akce

Černínský palác se zahradou – prohlídka

12 září 17:00 - 19:00

Černínský palác na Loretánském náměstí v Praze je nejdelší barokní stavbou v Česku. Založil jej v roce 1669 Jan Humprecht Černín z Chudenic, císařský vyslanec v Benátkách. Nicméně vysoké finanční náklady na správu budovy však způsobily finanční pád rodu Černínů. Ti jej roku 1851 prodali státu. Díky výjimečné rekonstrukci prof. Pavla Janáka se ze zdevastovaného objektu stal znovu barokní palác, který je od roku 1934 až dodnes hlavním sídlem Ministerstva zahraničních věcí ČR a ozdobou pražských Hradčan.

V rámci prohlídky navštívíme byt Jana Masaryka včetně nechvalně proslulé koupelny, odkud v noci 10. 3. 1948 vypadnul (nebo byl vypadnut) z okna, abychom si sami udělali obrázek o tom, jak to tehdy mohlo být. Nebude chybět ani historická ministerská pracovna, reprezentační prostory, vstupní síň, balkón a moderní Janákova přístavba. Když vše dobře půjde nahlédneme i ke krytu a místností, které se pečetí při zvlášť tajných jednání. Na závěr prohlídky se projdeme zahradou nejen kolem Kaňkova pavilonu.

Na akci je nutné hlásit minimálně 1 týden před prohlídkou na mailu kovar.pruvodce(@)gmail.com. Odhlášení z akce je možné právě také pouze 1 týden před akcí, poté bohužel storno poplatek činí 100 % z částky. Kapacita je omezená.

Sraz před vchodem do Černínského paláce v 17:00.

Podrobnosti

Datum:
12 září
Čas:
17:00 - 19:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce: